آمازون روش پرداخت جدیدی را برای فروش غذا در نظر دارد.

این روش pay by palm نام دارد. این دستگاه، نوعی فناوری پرداخت بیومتریک است که پالم خریداران را شناسایی کرده و آن را به حساب یا کارت اعتباری آمازون پیوند می دهد. آمازون در حال راه اندازی فناوری پرداخت به صورت pay by palm در برخی از فروشگاه های مواد غذایی در نزدیکی دفتر مرکزی خود است تا پرداخت سریعتر و راحت تر را انجام دهد.

دستگاه amazon one شرکت آمازون

این فناوری که Amazon One نام دارد ، به خریداران اجازه می دهد تا کف دست خود را اسکن کرده و آن را به کارت اعتباری یا حساب آمازون متصل کنند. پس از راه اندازی اولیه ، که آمازون می گوید کمتر از یک دقیقه طول می کشد ، خریداران می توانند بدون نیاز به بازکردن کیف پول خود ، دست خود را در دفتر ثبت کنند تا بتوانند هزینه خرید مواد غذایی را پرداخت کنند.

آمازون برای اولین بار در اواخر سال گذشته این فناوری را راه اندازی کرد و در آن زمان گفت که این فناوری می تواند در ورزشگاه ها ، ساختمان های اداری و سایر خرده فروشان مورد استفاده قرار گیرد. تا کنون ، آمازون هیچ گیرنده ای را اعلام نکرده است. این دستگاه در چندین فروشگاه بدون صندوق استفاده شده است و آمازون گفته است که هزاران کاربر ثبت نام کرده است ، اما تعداد مشخصی ارائه نکرد.

کارشناسان حریم خصوصی نسبت به استفاده شرکت های داده های بیومتریک مانند اسکن صورت یا کف دست هشدار داده اند زیرا خطر هک شدن و سرقت آنها وجود دارد. آمازون گفت تصاویر کف دست را در قسمت امن ابر خود نگه می دارد و اطلاعات را در دستگاه آمازون وان ذخیره نمی کند. این شرکت گفت خریداران همچنین می توانند در هر زمان بخواهند اطلاعات آنها حذف شود.

یک فروشگاه مواد غذایی در شهر سیاتل آمازون در روز چهارشنبه استفاده از این فناوری را آغاز کرد. هفت مکان اضافی در این منطقه در ماه های آینده نصب می شود. آمازون از اظهارنظر در مورد زمان یا مکانهای دیگر خودداری کرد. با این حال الان حدود 500 فروشگاه در سراسر کشور وجود دارد.

منبع: techxplore


قطب نمای اقتصاد دیجیتال ۲۰۲۰

دانلود گزارش هوشمندی اقتصاد دیجیتیال (جھان دیجیتال در دوره کووید ۱۹)

تحول دیجیتال چیست؟