توزیع واکسن کووید۱۹ با پهپاد

UPSاز پهپادهای Matternet برای ارائه واکسن COVID-19 استفاده می کند

UPS (United Parcel Service شرکت مدیریت حمل و نقل و دریافت و مدیریت زنجیره تامین چند ملیتی واقع در آمریکا است) استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین Matternet را برای انتقال واکسن های COVID-19 به بیمارستانی در کارولینای شمالی آغاز کرده است.

اعتقاد بر این است که مرکز پزشکی Atrium Health Wake Forest Baptist اولین مرکز در کشور است که واکسن COVID-19 را با هواپیمای بدون سرنشین دریافت کرده است.

کاهش اتلاف وقت

این ابتکار جدید که توسط UPS و شرکت فرعی آن، UPS Flight Forward اجرا می شود، برنامه پهپادهای موجود Atrium Health Wake Forest Baptist را که در ژوئیه ۲۰۲۰ راه اندازی شد ، گسترش می دهد. سازمان بهداشت جهانی تخمین می زند که هر سال حداکثر ۵۰ درصد از واکسن‌ها در سطح جهان هدر می رود، آندریاس رپتوپولوس ، مدیر عامل Matternet در بیانیه ای گفت که عمدتا به دلیل خرابی کنترل دما است.

هنگام حمل واکسن های COVID-19 ، هواپیمای بدون سرنشین Matternet M2 مجهز به یک جعبه مخصوص حمل بار است که حاوی محلول PCM ژل سفارشی Cold Chain Technologies است ، مخلوط بسته بندی حساس به دما که واکسن COVID-19 را در دمای ۲ تا ۸ درجه سانتیگراد نگه می دارد. (۳۵.۶ درجه تا ۴۶.۴ درجه فارنهایت).

همچنین از یک دستگاه نظارت بر دما استفاده می کند تا دمای واکسن را در حین حمل و نقل کنترل کند. به گفته شرکت‌ها ، بسته بندی سفارشی با زنجیره سرد از دستورالعمل های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)  در مورد نحوه نگهداری، ذخیره سازی و حمل واکسن COVID-19 پیروی می کند.

تحویل دادن

هواپیمای بدون سرنشین UPS Flight Forward، که به صورت خودکار پرواز می کند و گازهای گلخانه‌ای تولید نمی‌کند ، این توانایی را دارد که هر یک از واکسن های COVID-19 را از مرکز پزشکی Atrium Health Wake Forest Baptist  به یکی از سیستم‌های پزشکی خانواده واقع در Piedmont Plaza برساند.

Baptist Atrium Health Wake Forest تا به امروز نزدیک به ۱۰۰۰۰۰ واکسن COVID-19 را در اختیار کارکنان، بیماران و اعضای جامعه قرار داده است. این مرکز پزشکی قبلاً پروازهای متعددی را برای تحویل دادن صحیح آزمایش کرده است.

پروازهای خودران توسط اپراتورهای آموزش دیده UPS Flight Forward که در محل مستقر هستند کنترل میشوند آنها قبل از برخاستن هواپیمای Matternet M2، حریم هوایی برای تردد هوایی بررسی می کنند.

منبع: https://venturebeat.com


یک سواب بینی بهتر برای آزمایش COVID-19

واکسن کرونا و علم داده

مطالب مرتبط