هیوندا موتور قصد دارد 530 میلیون دلار برای راه اندازی شش خودروی الکتریکی در هند سرمایه گذاری کند.

با توجه به مجله نیکی آسیا (Nikkei Asia) ، شرکت کره جنوبی هیوندا موتور، 530 میلیون دالر برای عرضه شش وسیله نقلیه الکتریکی در هند تا سال 2028 سرمایه‌گذاری خواهد کرد.مدیر بازاریابی هیوندا موتور هند، تارن گارگ، گفت که هیوندا موتور اولین خودروی الکتریکی خود را در سال 2022 روانه بازار خواهد کرد. متعاقباً، این شرکت مستقیماً وسایل نقلیه الکتریکی اقتصادی و سطح بالا از جمله خودروهای کاربردی اسپرت (SUV) و سدان را روانه بازار خواهد کرد. گارگ به رویترز گفت که هیوندا امیدوار است به یکی از مشارکت کنندگان اصلی صنعت خودروهای الکتریکی هند تبدیل شود.

هیوندا موتور هند در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که این سرمایه گذاری برای توسعه شش خودرو استفاده خواهد شد. در هند، وسایل نقلیه الکتریکی کمتر از 1 ٪ از کل فروش خودرو را تشکیل می دهند، اما دولت قصد دارد این مقدار تا سال 2030 به 30 ٪برسد. در همان زمان، تسلا در حال آماده شدن برای عرضه خودرو در هند است و دولت هند را تحت تاثیر قرار داده است. هیوندا موتور برای پشتیبانی کامل از خودروهای برقی به جمع تاتا موتورز و ماهیندرا پیوست. در حال حاضر، هند سخت در تلاش است تا خودروسازان را وادار به روی آوردن به خودروهای الکتریکی برای کاهش آلودگی و واردات سوخت کند. به گفته گارگ، هیوندا می تواند این خودروها را بر روی پلتفرم جهانی الکتریکی اختصاصی خود (E-GMP) تولید کند.

این شرکت در حال حاضر برنامه هایی برای معرفی این پلتفرم در هند دارد. از طرف دیگر، میتواند خودروها را بر روی یک پلتفرم بهبود یافته تولید کند که در حال حاضر خودروهای بنزینی تولید می کند. وی گفت: خودروهای تولید شده بر روی پلتفرم الکتریکی اختصاصی دارای برد کروز تا 800 کیلومتر هستند. هیوندا موتور در حال مذاکره با تامین کنندگان است و امیدوار است قطعات خودروهای برقی خود را به صورت محلی خریداری و تولید کند. این به این شرکت کمک می کند تا قیمت خودروهای برقی را در هند به میزان قابل توجهی کاهش دهد.گارگ ادعا می کند که هیوندا موتور علاوه بر ارائه امکانات شارژ خانگی، به دنبال ایجاد مشارکت‌های استراتژیک برای ارائه تسهیلات شارژ عمومی نیز است.

هیوندا ممکن است بخشی از پروژه ماشین اپل باشد!
اپل یکی از سه شرکت برتر با بالاترین ارزش بازار در ایاالت متحده است با توجه به جهش اخیر در بازار خودروهای الکتریکی، منطقی است که شرکت کوپرتینویی تنها نخواهد بود، بخواهد وارد این بازار شود. با این حال، اپل در این سفر کامالاً بلکه با خودروسازان از قبل موجود همکاری خواهد کرد. همانطور که تایمز کره‌ای گزارش می دهد، اپل در حال حاضر به دنبال تولید OEM توسط شرکت های خودروسازی است. در عین حال، آنها مسئول کیفیت کلی و برقی شدن خودرو اپل خواهند بود. هیوندا یک خودروساز برتر در ایالت متحده است و این شرکت ممکن است پیشنهاد همکاری را از اپل بگیرد. با این حال، در حال حاضر هیچ چیز رسمی وجود ندارد. برخی منابع ادعا می کنند که اپل با تعدادی از تولیدکنندگان خودروهای برقی کره‌جنوبی در تماس است. این شرکت امیدوار است که این خودروسازان را به پروژه ”ماشین اپل“ اضافه کند.این گزارش ادعا می‌کند که مذاکرات با این شرکت‌ها هنوز در مراحل اولیه است.

مطالب مرتبط