هیوندای موتور قصد دارد 530 میلیون دلار برای عرضه شش خودروی الکتریکی در هند سرمایه گذاری کند

آخرین شنیده‌ها در سایتک حاکی از آن است که هیوندا موتور قصد دارد برای راه اندازی شش خودروی الکتریکی در هند سرمایه گذاری کند.

با توجه به مجله نیکی آسیا (Nikkei Asia) ، شرکت کره جنوبی هیوندا موتور، 530 میلیون دالر برای عرضه شش ماشين برقی در هند تا سال 2028 سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

مدیر بازاریابی هیوندا موتور هند، تارن گارگ، گفت که هیوندا موتور اولین ماشين برقی خود را در سال 2022 روانه بازار خواهد کرد. متعاقباً، این شرکت مستقیماً ماشين‌های برقی اقتصادی و سطح بالا را روانه بازار خواهد کرد. این ماشين‌ها شامل خودروهای کاربردی مانند اسپرت (SUV) و سدان هستند.

گارگ به رویترز گفت که هیوندا امیدوار است به یکی از مشارکت کنندگان اصلی صنعت ماشين برقی هند تبدیل شود.

هیوندا موتور هند در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که این سرمایه گذاری برای توسعه شش خودرو استفاده خواهد شد.

در هند، ماشين برقی کمتر از 1 ٪ از کل فروش خودرو را تشکیل می دهند. دولت قصد دارد این مقدار تا سال 2030 به 30 ٪برسد. در همان زمان، تسلا در حال آماده شدن برای عرضه خودرو در هند است و دولت هند را تحت تاثیر قرار داده است.

هیوندا موتور برای پشتیبانی کامل از ماشين برقی به جمع تاتا موتورز و ماهیندرا پیوست. هند سخت در تلاش است تا خودروسازان را وادار به درست کردن ماشين برقی برای کاهش آلودگی و واردات سوخت کند.

به گفته گارگ، هیوندا می تواند این خودروها را روی پلتفرم جهانی الکتریکی اختصاصی خود (E-GMP) تولید کند.

این شرکت در حال حاضر برنامه هایی برای معرفی این پلتفرم در هند دارد.از طرف دیگر، می‌تواند خودروها را بر روی یک پلتفرم بهبود یافته تولید کند که در حال حاضر خودروهای بنزینی تولید می‌کند. به گفته گارگ خودروهای تولید شده بر روی پلتفرم الکتریکی اختصاصی دارای برد کروز تا 800 کیلومتر هستند.

هیوندا موتور در حال مذاکره با تامین کنندگان است تا قطعات ماشين برقی خود را به صورت محلی خریداری و تولید کند. این به این شرکت کمک می‌کند تا قیمت خودروهای برقی را در هند به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

هیوندا ممکن است بخشی از پروژه ماشین اپل باشد!

اپل یکی از سه شرکت برتر با بالاترین ارزش بازار در ایاالت متحده است. با توجه به جهش اخیر در بازار ماشين برقی، منطقی است که شرکت کوپرتینویی بخواهد وارد این بازار شود. با این حال، اپل در این سفر کامالاً بلکه با خودروسازان از قبل موجود همکاری خواهد کرد.  با توجه به گزارش تایمز کره‌ای، اپل  به دنبال تولید OEM توسط شرکت‌های خودروسازی است. در عین حال، آنها مسئول کیفیت کلی و برقی شدن ماشین اپل خواهند بود.

هیوندا یک خودروساز برتر در ایالت متحده است. این شرکت ممکن است پیشنهاد همکاری را از اپل بگیرد. با این حال، در حال حاضر هیچ چیز رسمی وجود ندارد. برخی منابع ادعا می‌کنند که اپل با تعدادی از تولیدکنندگان ماشين برقی کره‌جنوبی در تماس است. این شرکت امیدوار است که این خودروسازان را به پروژه ”ماشین اپل“ اضافه کند. با توجه به این گزارش مذاکرات با این شرکت‌ها هنوز در مراحل اولیه است.

گارگ ادعا می‌کند که هیوندا موتور علاوه بر ارائه امکانات شارژ خانگی، به دنبال ایجاد مشارکت‌های استراتژیک برای ارائه تسهیلات شارژ عمومی نیز است.

سایتک همیشه از نظرات شما کاربران گرامی استقبال می‌کند. لطفا نظرات خود را در قسمت دیدگاه‌ها برای ما بنویسید.

مطالب مرتبط