هوش مصنوعی سونی در بازی

پتنتی که اخیراً منتشر شده است نشان می‌دهد که شرکت سونی موفق به برنامه ریزی هوش مصنوعی شده است تا به کاربران کمک کند شخصیت‌های بازی‌های ویدئویی خود را شخصی سازی کنند. این برنامه جدید هوش مصنوعی بر اساس ویژگی‌های شخصی هر کاربر ، که از مشخصات بازی بازیکن جمع آوری می‌شود ، یاد می‌گیرد.

این برنامه هوش مصنوعی با اختصاص یک نمایه بازی به طور پیش فرض به کاربر، از جمله سبک بازی که نحوه بازی انسان را شبیه سازی می‌کند، کار می‌کند. این نمایه روند بازی را با توجه به سبک بازی خاص کاربر یاد می گیرد. علاوه بر این، برنامه مجموعه ای از سبک‌های بازی را نظارت می‌کند تا سبک بازی پیش فرض را با ترجیحات بازی منحصر به فرد کاربر مورد نظر تطبیق دهد. هنگامی که برنامه شیوه بازی کاربر را یاد می‌گیرد ، هوش مصنوعی می‌تواند نمونه اولین برنامه بازی را کنترل کند تا اساساً فرآیند بازی را برای کمک به کاربر در طول بازی خودکار کند.

این روش گیم پلی کمک می‌کند تا کاربران بتوانند شخصیت‌های هوش مصنوعی خود را کنترل کنند تا از تجربه بازی خود پشتیبانی کنند. سونی اظهار می‌کند که چنین هوش مصنوعی به طور بالقوه می‌تواند به بازیکنان در رسیدن به اهداف بازی کمک کند که قبلاً انجام آنها به تنهایی بسیار دشوار بود. به این ترتیب، شخصیت هوش مصنوعی اساساً می‌تواند به عنوان اجرا کننده انسانی با استفاده از سبک بازی شخصی بازیکن، خود برای انجام موانع خاص در حالی که کاربر ممکن است مشغول کارهای دیگر باشد، به بازیکن کمک کند.

دستیار هوشمند بازی سونی

این شرکت تولید کننده سرگرمی امیدوار است با ایجاد یک پروفایل بازی سفارشی منحصر به فرد، کاربران را در این روند سهولت دهد، به طوری که بازیکنان انسانی به یک هوش مصنوعی اعتماد کنند تا بخش هایی از بازی را به نمایندگی از آنها با استفاده از دو حالت تک نفره و چند نفره به پایان برساند.

با تمام این اوصاف ، سونی این احتمال را نیز پذیرفته است که شخصیت هوش مصنوعی ممکن است در کارهای خاصی در بازی گیر کند. برای این منظور ، آنها برنامه را به راهنماهای اطلاعاتی آنلاین مجهز کرده اند تا به طور خودکار از آنها کمک بخواهند. این ویژگی دسترسی به راهنما به هوش مصنوعی اجازه می‌دهد تا از کاربر مجموعه ای جامع از بازیکنان متخصص را برای مشاوره در تکمیل برخی از کارهای دشوار درخواست کند. با این حال ، برنامه خودکار به جای این که به طور کامل مدیریت شود و یک بازی را به جای کاربر انجام دهد ، بدون اطلاع و اجازه کاربر وارد عمل نمی‌شود.

این برنامه جدید هوش مصنوعی شبیه چندین سیستم دیگر است که سونی آنها را در سال گذشته ثبت کرد، از جمله دستیارهای بازی برای PlayStation 5  .این سیستم ها شامل یک دستیار صوتی برای پشتیبانی از کاربران در تکمیل اهداف و همچنین یک چت بات شبیه Cortana برای پردازش فرمان های صوتی بر اساس قصد کاربر است.

منبع: https://techxplore.com


هوش مصنوعی سخنگو چیست و چه انواعی دارد؟

هوش مصنوعی برای رد یا تایید نظرات در دیجیکالا