یک سواب بینی بهتر برای آزمایش COVID-19

طی بیش از هفت سال تحقیق در مورد سیستم‌های چاپ سه بعدی در Jifei Ou ،MIT Media Lab  شک کرد که این کار می تواند منجر به محصولات بهتر شود. او هرگز تصور نمی کرد که این امر به رفع کمبود عرضه ناشی از همه گیری جهانی کمک کند.

از مارس سال گذشته ، شرکت Ou ، OPT Industries ، با بیمارستان‌ها همکاری می کند تا نوع جدیدی از سواب بینی را برای آزمایش COVID-19 ارائه دهد. این سواب‌ها از ساختارهای نازک و مویی استفاده می کنند که در MIT توسعه یافته است. شبکه‌های ریز بافته شده در سواب OPT به آنها اجازه می‌دهد تا مایعات بیشتری نسبت به سواب‌های معمولی جذب کرده و آزاد کنند.

MIT  در حال چرخش به سمت تولید مداوم است که به آن اجازه می‌دهد تولید چاپگر را بر اساس تقاضا افزایش دهد. تا به امروز ، این شرکت بیش از ۸۰۰۰۰۰ سواب به تعدادی از سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی و آزمایش خانگی ارائه کرده است که به رفع کمبودی که ظرفیت آزمایش بیمارستان ها را تهدید کرده بود ، کمک می‌کند.

در ۱۲ ماه از زمانی که Ou متوجه شد OPT می‌تواند در واکنش به همه گیری نقش داشته باشد ، تیم کوچک این شرکت قابلیت‌های تولید و توزیع خود را چند برابر کرده ، با سازمان‌های بزرگ بهداشتی مانند Kaiser Permanente همکاری کرده و توسعه سایر محصولات را که می‌توانند از مزایای شرکت بهره مند شوند ، آغاز کرده است.

Ou می گوید: ” تلاش شرکت در این بخش بسیار معنی دار است.” “این نیز بسیار خوب به نظر می‌رسد زیرا ما مدتهاست که مواد با ساختار مو مانند را توسعه می‌دهیم ، بنابراین اینطور است ،” آها ، تخصص ما بالاخره مورد استفاده قرار گرفت! “

یک نوآوری از آزمایشگاه خارج می‌شود

زمان Ou به عنوان دستیار پژوهشی در Lab’s Tangible Media Group  رسانه‌ها با عنوان هد P.H.D به پایان رسید. به همین دلیل Ou روشهای جدیدی برای طراحی و چاپ سه بعدی ریزساختارهای پیچیده ایجاد کرد. این کار تیم او را ملزم کرد تا چاپگر سه بعدی خود را بسازد ، نرم افزارهای طراحی ایجاد کند و پلیمرهای خاصی را برای پاسخگویی به دوام و وضوح بالا مورد نیاز توسعه دهد.

Ou از MIT Sandbox و E14 Fund ، یک شرکت سرمایه گذاری متمرکز بر آزمایشگاه رسانه ، پشتیبانی دریافت کرد. Ou همچنین به برنامه ارتباط صنعتی MIT کمک می‌کند تا به او در برقراری ارتباطات صنعتی کمک کند. از زمان خروج از MIT ، تیم Ou توان ماشین آلات را بهبود بخشیده و چاپ مداوم را قادر ساخته است تا شرکت را متمرکز بر ایجاد مواد منعطف و نساجی مانند کند.

در ماه مارس سال گذشته ، هنگامی که بیمارستان‌های سراسر کشور برای تست کووید ۱۹ مورد نیاز برای آزمایش سواب بینی خالی شده بودند ، رامی آرناوت ، مدیر آزمایشگاه‌های بالینی میکروبیولوژی Beth Israel و استادیار دانشکده پزشکی هاروارد ، ایمیلی به وی ارسال کرد. در MIT و فراتر از آن به دنبال کمک باشید.

سواب بینی MIT

روز بعد ، Ou با نمونه اولیه سواب بینی که تیمش یک شبه کنار هم گذاشته بود وارد دفتر آرناوت در بت اسرائیل شد. این بازدید نه تنها به دلیل روند سریع ، بلکه به دلیل دقت ساخت نمونه اولیه قابل توجه بود.

محصولات OPT با استفاده از الگوریتم‌هایی طراحی شده اند که سعی می‌کنند هر مکان فیبر را بهینه سازی کنند. سواب‌های این شرکت دارای ریزساختارهای متخلخل در سر خود هستند که برای جمع آوری و نگهداری مایع تنظیم شده و سپس با ورود به آمپول آزمایش ، آن مایع را به سرعت آزاد می‌کند.

Ou به یاد می آورد: “وقتی نوبت به سواب‌ها رسید ، ما فکر کردیم:” این بسیار عالی است! ” این همان کاری است که ما انجام می‌دهیم. “

Ou با اعضای مرکز MIT برای بیت و اتم و آزمایشگاه میکروبیولوژی خارجی کار کرد تا سواب‌های OPT را با سواب‌های پنبه ای سنتی و شبیه Q-tip مقایسه کند. آزمایش‌ها نشان داد که سواب بینی OPT تا ۲۰ برابر مقدار باکتری را برای آزمایش آزاد می‌کند. به گفته Ou ، این بسیار مهم است زیرا باکتری‌های بیشتر حساسیت آزمایش‌ها را افزایش می‌دهند ، به ویژه آزمایش‌های سریع.

حرکت رو به جلو

سیستم تولید مواد افزودنی OPT می‌تواند ریزساختارهای موی شرکت را به روشی بسیار خودکار تولید کند که به OPT اجازه می‌دهد از نظر قیمت با سازندگان سواب سنتی رقابت کند. این شرکت در حال حاضر قادر است روزانه ۸۰  هزار سواب در تأسیسات خود تولید کند و Ou می‌گوید OPT در حال ساخت نسخه‌های جدیدتری از ماشین آلات خود است که می‌تواند محصولات را با سرعت بیشتری تولید کند.

OPT با سازمان‌های بزرگ بهداشتی مانند توزیع کننده هنری شاین مشارکت کرده است تا سواب‌های خود را به بیمارستان‌ها ، کلینیک‌های بهداشتی و کیت‌های آزمایش خانگی برساند.

این استارتاپ همچنین در حال توسعه سایر دستگاه‌های نمونه گیری پزشکی است که از میزان بالای جمع آوری باکتری‌های خود برای آزمایش سایر بیماری‌ها استفاده می‌کند. در ماه مه ، OPT به یک دفتر جدید در مدفورد ، ماساچوست نقل مکان می‌کند ، که تیم‌های آزمایشگاهی و تولیدی خود را گرد هم می‌آورد. Ou می گوید هدف تسریع چرخه از ایده پردازی محصول تا طراحی ، نمونه اولیه ، بهینه سازی و تولید است.

Ou می گوید: “ما سعی می کنیم مانند [شرکت محصولات چند ملیتی] 3M در تولید مواد افزودنی باشیم.” “همه 3M را می شناسند زیرا محصولات متنوع زیادی دارند که برای زندگی روزمره ضروری هستند. این مدلی است که ما به دنبال آن هستیم. ما محصولات پزشکی و آرایشی دیگری را در دست توسعه داریم – این سواب فقط یک شروع است.”

منبع : https://techxplore.com

 


واکسن کرونا و علم داده

هوش مصنوعی علیه باکتری ها