دیده‌بان اقتصاد دیجیتال ایران

دیده‌بان اقتصاد دیجیتال ایران با جمع‌آوری داده‌ها با رصد مداوم عناصر اکوسیستم از طریق مطالعات میدانی و کتابخانه‌ای  تحلیل حوزه‌های مختلف اقتصاد دیجیتال در ایران سعی دارد تا آخرین دستاوردهای این حوزه را پوشش داده و در ترویج این اکوسیستم تاثیر گذار باشد. یکی از بخش‌های مهم دیده‌بان، دسته‌بندی اطلاعات بیش از ۳۰۰۰ شرکت و استارتاپ این حوزه می‌باشد. اطلاعاتی مثل نوع شرکت‌ها، نام محصولات، فناوری بکار رفته در این محصولات و غیره.

دیده‌بان اقتصاد دیجیتال ایران

اطلس جهانی اقتصاد دیجیتال

اطلس جهانی اقتصاد دیجیتال نیز با دنبال کردن به‌روزترین روندهای اقتصاد دیجیتال در ایران و جهان به دنبال آخرین مقالات و پتنت‌ و برنامه‌های سیاستی ثبت شده می‌گردد. شما می‌توانید با مراجعه به این بخش از پلتفرم به مقالات و پتنت‌های سراسر جهان به تفکیک فناوری و کاربرد دست یابید.

مقالاتپتنت‌هابرنامه‌های سیاستی

معرفی ورژن سوم اطلس اقتصاد دیجیتال

سایتک با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی ، از سومین ورژن پلتفرم اطلس اقتصاد دیجیتال رونمایی کرد. نسخه جدید این پلتفرم شامل دو ماژول دیده‌بان اقتصاد دیجیتال ایران و اطلس جهانی اقتصاد دیجیتال می‌باشد که از امروز به صورت رایگان در دسترس عموم قرار می‌گیرد.
ماژول جدید این پلتفرم با عنوان دیده‌بان اقتصاد دیجیتال ایران با جمع‌آوری داده‌ها و رصد مداوم عناصر اکوسیستم از طریق مطالعات میدانی و کتابخانه‌ای همچنین تحلیل حوزه‌های مختلف در ایران سعی دارد تا عناصر مختلف اکوسیستم اقتصاد دیجیتال را در کشور شناسایی و معرفی کند. محصولات توسعه یافته، شتاب دهنده‌ها، مراکز نوآوری و همچنین برترین محققان حوزه های فناورانه اقتصاد دیجیتال، بخش‌های محتلف این ماژول را تشکیل می دهد.

کاربردهای محصولات اقتصاد دیجیتال ایران

فناوری‌های محصولات اقتصاد دیجیتال ایران

رصد برنامه‌های سیاستی هوش مصنوعی

هوش مصنوعی در رأس برنامه های دولت ها و سایر گروه های ذینفع در سطح ملی و بین المللی قرار دارد.در اینجا آخرین اطلاعات برنامه‌های سیاستی هوش مصنوعی در جوامع مختلف اعم از کشورهای OECD و سایر کشورها رصد می‌شود.

پنل جستجوی برنامه‌های سیاستی

پتنت و مقالات بین المللی