بازوی رباتیکی که شبیه به هشت پا حرکت و بدون نیاز به موتور

بازوی رباتیکی که شبیه به هشت پا

گروهی از محققان دانشگاه ایالتی اوهایو و موسسه فناوری جورجیا یک بازوی رباتیک را توسعه داده‌اند که بدون نیاز به موتور مانند بازوی هشت پا در واکنش به تغییرات میدان مغناطیسی اطراف آن حرکت می‌کند. در مقاله‌ای که در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم آمریکا منتشر شده است، گروه بازوی ربات خود توضیح می‌دهد که ربات در واکنش به تغییرات میدان مغناطیسی اطراف آن حرکت می‌کند.

محققان با اشاره به این که نیاز به موتورها و واحدهای کنترل بیشتر بازوهای رباتیک را بزرگ و سنگین می‌کند، بازوی رباتیک خود را طوری ساختند که به موتورها و واحدهای کنترل نیازی نداشته باشد و در عوض، با تغییر میدان مغناطیسی اطراف کنترل شود.

برای ایجاد بازوی رباتیک، محققان به اختاپوس و هنر قدیمی اریگامی (هنر ژاپنی‌ها برای تا کردن کاغذ به اشکال و اشکال تزئینی) نگاه کردند. برای ساخت بازویی که بتواند بازوی هشت پا را تقلید کند، محققان از رویکرد تقسیم بندی استفاده کردند. این بازو با استفاده از قطعات جداگانه ساخته شده از صفحات سیلیکونی دو ضلعی و شش ضلعی با ذرات مغناطیسی تعبیه شده ساخته شده است. صفحات با استفاده از پنل‌های پلاستیکی کج متصل به الگوی اوریگامی کرسلینگ متصل شدند.

سپس، قطعات در صفحات به هم متصل می‌شوند، و بعد بازو در یک میدان مغناطیسی قابل کنترل قرار می‌گیرد. از آنجا که هر بخش دارای ذرات مغناطیسی خاص خود بود، هر یک می تواند به طور جداگانه توسط محققان با تغییر پارامترهای میدان مغناطیسی کنترل شود. این امر به بازوی ربات امکان حرکت ۳۶۰ درجه می دهد. همچنین به بازوی رباتیک اجازه می دهد تا طول آن را با فشرده سازی قطعات به شکل پیچشی کم کند، یا با کشیدن آنها برای طولانی‌تر شدن تغییر دهد. محققان خاطرنشان می‌کنند که رایانه سازی میدان مغناطیسی می تواند منجر به کنترل بسیار خوب بازو توسط کاربر با استفاده از یک کنترلر ساده مانند بازی شود. آنها همچنین توجه دارند که طراحی امکان سفارشی سازی، از جمله تعداد قطعات، اندازه صفحه و درجه خم شدن را می‌دهد.

محققان اذعان دارند که بازوی ربات آنها فاقد قدرت است، اما توضیح می‌دهند که نیازی هم به قدرت ندارد زیرا این طرح یا طراحی مشابه در برنامه‌هایی استفاده می‌شود که به ظرافت بیشتری نسبت به قدرت نیاز دارند. آنها پیشنهاد می کنند که ممکن است در برنامه های پزشکی مفید باشد، به عنوان مثال، در مواردی که دقت بالایی مورد نیاز است.

 

منبع: https://techxplore.com


استفاده محققان کلمبیایی از هوش‌مصنوعی برای آموزش نحوه حالت‌های واکنشی مناسب چهره انسان به روبات‌ها

اولین پل عابر فولادی چاپ سه بعدی جهان توسط ربات رونمایی شد

مطالب مرتبط