سایتک در این مقاله سعی دارد شما را با بهترین شرکت‌های اینترنت اشیاء جهان در سال 2022 آشنا کند.

اینترنت اشیا اتوماسیون کامل را ممکن کرده است. راه حل‌هایی مانند شهرهای هوشمند، خانه هوشمند، کارخانه هوشمند و وسیله نقلیه متصل تنها به دلیل اینترنت اشیا امکان پذیر است. این فناوری در واقع به ساده‌سازی فرآیندهای کسب‌وکار کمک می‌کند و در نتیجه بهره‌وری را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. این به شما توانایی ارائه محصولات و خدمات بهتر را می دهد.

IoT را می توان با مثال ساده‌ای از خانه هوشمند درک کرد. اینترنت اشیا این امکان را فراهم کرد تا خانه‌ها را به خانه‌های هوشمند تبدیل کنیم که حتی چراغ‌ها را می‌توان با استفاده از تلفن‌های هوشمند روشن یا خاموش کرد.

دستگاه‌هایی که هرگز تصور نمی‌کردیم با اینترنت، اکنون به اینترنت متصل هستند و آن اینترنت اشیا است. این قدرت را به اشیا داده است که بدون دخالت انسان با هم ارتباط برقرار کنند.

نکته حرفه‌ای: هنگام انتخاب شرکت برای پلتفرم اینترنت اشیا، باید استراتژی‌های بازیابی مشکل (پشتیبان، SLA، KPI) ارائه شده توسط شرکت برای پلتفرم اینترنت اشیا را در نظر بگیرید. مقیاس پذیری نیز باید در هنگام انتخاب شرکت در نظر گرفته شود (مانند نقاط پایانی اینترنت اشیا که می تواند توسط شرکت برای یک مشتری در یک مرکز داده واحد یا در همه مراکز داده مدیریت شود).

 


ScienceSoft 

ScienceSoft خدمات جامع IoT را برای تولید، مراقبت‌های بهداشتی، خرده فروشی، حمل و نقل، نفت و گاز، مخابرات و سایر حوزه‌ها از سال 2011 ارائه می‌کند.

سال تاسیس: 1989
کارمندان: 700+
مکان: مک کینی، تگزاس، ایالات متحده؛ وانتا، فنلاند؛ فجیره، امارات
درآمد: 25 میلیون دلار
مشتریان: T-Mobile، Nestle، IBM، NASA JPL، eBay، Tieto، Ford، Rakuten Viber.

 

ScienceSoft نرم افزار اینترنت اشیا ایمن و مقیاس پذیر را طراحی و می‌سازد، از جمله راه حل‌هایی برای اینترنت اشیاء پزشکی (IoMT)، اینترنت اشیاء صنعتی (IIoT)، شهرهای هوشمند، مدیریت ناوگان، محصولات متصل هوشمند و غیره.

در میان خدمات تخصصی اینترنت اشیا، ScienceSoft این خدمات را نیز ارائه می‌دهد:

 • مشاوره اینترنت اشیا: برنامه‌ریزی استراتژیک اینترنت اشیا، طراحی معماری و انتخاب دستۀ فناوری.
 • توسعه اینترنت اشیا: پوشش اتصال دستگاه/سنسور، جریان داده‌های سنسور و دستگاه‌های هوشمند، ذخیره‌سازی و تجزیه و تحلیل، برنامه‌های کاربردی کنترل اینترنت اشیا و توسعه برنامه‌های کاربر.
 • خدمات تجزیه و تحلیل اینترنت اشیا (شامل تجزیه و تحلیل اینترنت اشیا به عنوان یک سرویس): توسعه و حفظ راه حل تجزیه و تحلیل اینترنت اشیا سرتاسر و یک سرویس تجزیه و تحلیل اینترنت اشیا مبتنی بر حق اشتراک برای به دست آوردن بینش اینترنت اشیا بدون نیاز به پیاده‌سازی راه حل تحلیلی.
 • خدمات IoT مدیریت شده: پشتیبانی فنی و مشکل یابی، مدیریت ابر و امنیت، تکامل راه‌حل اینترنت اشیا.

iTechArt

گروه iTechArt یک شرکت توسعه نرم‌افزار سفارشی است که تمرکز زیادی بر ارائه راه‌حل‌های IoT غنی و ایمن برای استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فناوری با رشد سریع دارد.

تاسیس: 2002
کارمندان: 1800+

از ردیابی GPS گرفته تا ساخت راه‌حل‌های خانه امن هوشمند، تیم iTechArt به عنوان شریکی برای کسب‌وکارهایی که مایل به ساخت راه‌حل‌های کاملاً یکپارچه اینترنت اشیا هستند، وارد عمل می‌شود.

با بیش از 1800 مهندس با استعداد، iTechArt در ساخت اپلیکیشن‌های IoT، دروازه‌ها، تجزیه و تحلیل داده‌ها و ادغام‌های شخص ثالث تجربه دارد.


Oxagile

Oxagile یک شرکت حرفه‌ای اینترنت اشیا است که طیف کاملی از خدمات از جمله مشاوره اینترنت اشیا، توسعه نرم افزار، نمونه سازی سخت افزار، یکپارچه سازی و بهبود مستمر را ارائه می‌دهد.

تاسیس در: 2005
درآمد: حدود 8 میلیون دلار
کارمندان: 350+

Oxagile از تخصص عمیق خود در فناوری در هوش مصنوعی، بینایی رایانه، کلان داده و امنیت سایبری استفاده می‌کند تا راه حل‌های متصل به روز و اکوسیستم‌های اینترنت اشیا با معماری کامل را ارائه دهد.

آن‌ها در صنعت خودرو، مراقبت‌های بهداشتی، تولید، ایمنی عمومی، خرده‌فروشی، راه‌حل‌های IoT درجه سازمانی را برای تجهیزات صنعتی پیچیده، گجت‌های هوشمند و دستگاه‌های هوشمند نسل بعدی می‌سازند.


Indium Software

Indium Software یک شرکت راه حل‌های فناوری با تخصص عمیق در اینترنت اشیا (IoT) است.

سرویس اینترنت اشیا آن‌ها همچنین شامل اینترنت صنعتی اشیا (IIoT) است که جزء کلیدی Industry 4.0 است و در حوزه‌هایی مانند تولید، خانه‌های هوشمند، لوازم الکترونیکی هوشمند، پوشیدنی‌های مصرفی و غیره به کار گرفته شده است.

 خدمات Indium IoT شامل:

 • جذب داده‌های اینترنت اشیا
 • ساخت مدل‌های تحلیلی بر اساس یادگیری ماشین.
 • پردازش داده‌ها
 • جریان داده و به روز رسانی

Indium همچنین به تجزیه و تحلیل IoT می‌پردازد که چندین مزیت کلیدی دارد، از جمله:

 • بهینه سازی تجربه مشتری
 • بهینه سازی عملکرد محصول
 • کارایی عملیاتی

خدمات اینترنت اشیا آنها به مشتریان این امکان را می‌دهد تا تصمیمات مبتنی بر داده اتخاذ کنند و به یک سازمان واقعاً مشتری محور تبدیل شوند.

Softeq

Softq یک شرکت توسعه نرم افزار سفارشی است. آن‌ها خدمات توسعه تمام پشته را زیر یک سقف واحد ارائه می‌دهند: سخت افزار، نرم افزار تعبیه شده، برنامه‌های وب، موبایل و دسکتاپ. دستگاه‌ها، راه حل‌های ابر و IoT.

سال تاسیس: 1997
کارمندان: 300+

خدمات ارائه شده:

 • راه حل‌های اینترنت اشیا
 • توسعه اپلیکیشن اینترنت اشیا
 • گجت‌های پوشیدنی‌
 • نمونه‌سازی سخت افزار اینترنت اشیا

Style Lab IoT

StyleLab یک شرکت نرم‌افزاری که برای پروژه اینترنت اشیا شما، خدماتی را برای برنامه‌های کاربردی موبایل، گزارش‌دهی و تجزیه و تحلیل پیشانی وب، میان‌افزار و سطح پایین، و زیرساخت و یکپارچه‌سازی پشتیبان را ارائه می‌دهد.

 

سال تاسیس: 2006
کارمندان: 51 تا 200 نفر

آزمایشگاه R-Style خدمات توسعه نرم افزار IoT سفارشی را ارائه می‌دهد. راه حل‌هایی برای خانه هوشمند، اینترنت اشیاء صنعتی و اینترنت اشیاء بهداشت و درمان دارد. برای خدمات توسعه نرم افزار محبوب است.


HQ Software

HQ Software خدمات مختلفی مانند توسعه نرم افزار سفارشی، توسعه اپلیکیشن موبایل، مشاوره و نمونه سازی، مهندسی مجدد نرم افزار و غیره را ارائه می دهد.

تاسیس در: 2001
تعداد کارمندان: 50 تا 100 نفر

این  شرکت صنعتی برای راه حل‌های اینترنت اشیاء، اینترنت اشیاء صنعتی، اینترنت اشیاء مراقبت‌های بهداشتی، خانه هوشمند و خودروهای اینترنت اشیا را ارائه می‌دهد. خدمات اینترنت اشیا ارائه شده توسط HQ Software شامل توسعه سطح بالا دستگاه‌ها و حسگرها، تجزیه و تحلیل داده‌ها، طراحی وب و توسعه اپلیکیشن موبایل UI/UX است.


PTC

PTC محصولاتی را برای CAD، PLM، واقعیت افزوده، اینترنت اشیاء صنعتی و غیره ارائه می‌دهد. این محصولات برای صنایع مختلف مانند A و دفاع، خودرو، علوم زیستی، تولید و غیره در دسترس هستند.https://www.ptc.com/en/

سال تاسیس: 1985
تعداد کارمندان: 5001 تا 10000
درآمد: بیش از 1 میلیارد دلار

PTC راه حل IIoT را ارائه می‌دهد. این راه‌حل‌ها برای صنایع مختلف مانند خودرو، الکترونیک و سخت‌افزار با فناوری پیشرفته، تاسیسات، نرم‌افزار، دستگاه‌های پزشکی و غیره در دسترس هستند.


Cisco

Cisco Systems محصولات و خدمات مختلفی را برای شبکه، اینترنت اشیا، تحرک و بی‌سیم، امنیت، همکاری، مرکز داده و غیره ارائه می‌کند. این شرکت دارای دفاتری در مکان‌های مختلف مانند آمریکای شمالی، اروپا، آسیا و اقیانوسیه، آفریقا و غیره است.

سال تاسیس: 1984
تعداد کارمندان: بیش از 10000 نفر
درآمد: حدود 49 میلیارد دلار

سیسکو برای طراحی، تولید و فروش محصولات شبکه مبتنی بر پروتکل اینترنت و محصولات مرتبط با صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات به خوبی شناخته شده است. برای اینترنت اشیا، راه حل‌های شبکه اینترنت اشیا، مدیریت عملیات اینترنت اشیا، مدیریت داده‌های اینترنت اشیا و امنیت اینترنت اشیا را ارائه می‌دهد.

محصولات و خدمات آن می تواند در انواع صنایع مانند انرژی، آموزش، خدمات مالی، شهرها و جوامع، تولید، خرده فروشی، حمل و نقل و غیره استفاده شود.


ARM

این شرکت امنیتی اینترنت اشیا محصولات و خدمات مربوط به IP پردازنده، IoT، و طراحی و توسعه نرم افزار و ابزار را ارائه می‌دهد.

سال تاسیس: 1990
کارمندان: 5001-10000
درآمد: 1.6 میلیارد دلار

شرکت ARM برای ساخت پردازنده‌های چند هسته‌ای RISC 32 بیتی و 64 بیتی شناخته شده است. برای IoT، یک پلتفرم Device-to-Data برای مدیریت اتصال، مدیریت دستگاه و مدیریت داده‌ها ارائه می کند. همچنین محصولات دستگاهی مانند Mbed OS، SoC Solutions و Kigen SIM Solutions را ارائه می‌دهد.

این شرکت راه حل‌هایی برای هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و امنیت برای صنایع مختلفی مانند خودروسازی، خرده فروشی، لجستیک، مراقبت‌های بهداشتی، زیرساخت و غیره ارائه می‌دهد.


Huawei

هوآوی یک شرکت چند ملیتی است که تجهیزات مخابراتی، لوازم الکترونیکی مصرفی و تجهیزات شبکه را ارائه می‌دهد.

سال تاسیس: 1987
تعداد کارمندان: بیش از 10000 نفر
درآمد: حدود 107 میلیارد دلار

هواوی به خاطر گوشی‌ها، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌هایش به خوبی شناخته شده است. برای اینترنت اشیا، راه حل‌های هوشمند آب، خواندن کنتور هوشمند AMI، قفل دوچرخه مشترک، ساختمان هوشمند تشخیص دود، کارخانه هوشمند، تشخیص گاز eLTE، آسانسور، پارکینگ هوشمند، گاز هوشمند و غیره را ارائه می‌دهد.

سایتک همیشه از نظرات شما کاربران گرامی استقبال می‌کند. لظفا نظرات خود را در قسمت دیدگاه‌ها برای ما بنویسید.