چالش جدید فیس بوک با عرضه عینک هوشمند شیائومی

عینک هوشمند شیائومی

شیائومی با عرضه عینک هوشمند خود فیس بوک را در زمینه پوشیدنی‌ها به چالش می‌کشد. این دستگاه نه تنها قادر به عکس گرفتن است، بلکه نمایش پیام‌ها و اعلان‌ها، برقراری تماس، ناوبری و ترجمه متن به صورت واقعی در جلوی چشم شما نیز امکان پذیر است. مانند فیس بوک، شیائومی نیز با وجود ویژگی‌هایی که دارد بر سبک بودن دستگاه تاکید می کند. علاوه بر این، عینک دارای یک چراغ نشانگر است که زمان استفاده از دوربین 5 مگاپیکسلی روشن می‌شود.

عینک‌های هوشمند شیائومی از پردازنده ARM چهار هسته ای استفاده می‌کنند و بر بستر اندروید اجرا می‌شوند. آنها همچنین از فناوری تصویربرداری MicroLED استفاده می‌کنند که به دلیل داشتن روشنایی بیشتر و طول عمر بیشتر نسبت به OLED مشهور است. این شرکت می‌گوید این فناوری ساختار ساده‌تری دارد که به آن امکان می‌دهد تا یک صفحه نمایش جمع و جور با پیکسل‌های جداگانه در اندازه 4μm ایجاد کند. با این وجود، شما نمی توانید تصاویری را که می‌گیرید رنگی مشاهده کنید – شیائومی می‌گوید که از یک راه حل صفحه نمایش تک رنگ “برای عبور نور کافی از ساختارهای نوری پیچیده” استفاده کرده است.
این شرکت توضیح می دهد:
“ساختار گریتینگ که روی سطح داخلی لنز حک شده است اجازه می‌دهد تا نور به شکلی منحصر به فرد شکسته شود و آن را با خیال راحت به چشم انسان هدایت کند. فرآیند شکست شامل پرش چند بار پرتوهای نور می شود و به چشم انسان اجازه می‌دهد تا یک تصویر کامل را ببیند. و این کار را در حین استفاده بسیار افزایش می‌دهد. همه اینها در داخل یک لنز واحد انجام می‌شود، به جای استفاده از سیستم‌های پیچیده لنز چندگانه، آینه یا نیم آینه مانند سایر محصولات. ”
به گفته شیائومی، عینک‌های هوشمند آن فقط یک صفحه دوم برای گوشی شما نخواهد بود. این برنامه به طور مستقل قادر به انجام بسیاری از کارها است، مانند انتخاب مهمترین اعلان‌ها برای نشان دادن به شما، از جمله زنگ هشدارهای خانه هوشمند و پیام‌های مخاطبین. قابلیت ناوبری عینک هوشمند شیائومی می‌تواند نقشه‌ها و جهت‌ها را در جلوی چشم شما نمایش دهد. همچنین می‌تواند تعداد افرادی را که در حال حاضر با تلفن شما تماس می‌گیرند به شما نشان دهد و شما می‌توانید با استفاده از میکروفن و بلندگوهای شیشه‌ای هوشمند تماس بگیرید.
این میکروفون همچنین قادر به صحبت کردن است، که الگوریتم ترجمه اختصاصی شیائومی می‌تواند در زمان واقعی ترجمه کند. ویژگی ترجمه عینک روی متن نوشته شده و متن روی عکس‌ها از طریق دوربین آن ثبت می‌شود. متأسفانه، این شرکت هنوز قیمت یا تاریخ عرضه این عینک را اعلام نکرده است.

منبع: https://www.engadget.com


گزارش مالی شرکت HTC، گزارشی از ضررهای زیاد ولی امید فراوان

چه چیزی ممکن است با واقعیت مجازی اشتباه شود؟

مطالب مرتبط