اقتصاد دیجیتال در پاندمی کووید ۱۹، نفس خود را حبس کرد و سپس خود را با آن تطبیق داد

وقتی در سال ۲۰۲۰ کووید ۱۹ به بازارها ضربه سهمگینی زد، اقتصاد دیجیتال برای مدتی نفس خود را حبس کرد، چرا که برای درک واقعیت جدید همه به زمان نیاز داشتند. بازارهای سهام سقوط کرد، سرمایه‌ها جمع شد، نرخ بیکاری افزایش یافت و همه پیش بینی‌ها بدبینانه شد. مدتی بعد اقتصاد دیجیتال طبق ماهیت اصلی‌اش شروع به تطبیق پذیری کرد. مدل‌های کسب وکار تغییر کرد، روش‌های دیجیتال بیشتر از چیزی که پیش بینی شده بود، قدرتمند شدند و راهکارهای فناوری برای غلبه بر چالش‌های کووید 19 در تمامی صنایع بکار رفت. بر این اساس قطب نمای اقتصاد دیجیتال 2020 اول از همه به چالش‌های کلیدی کووید ۱۹ برای اقتصاد جهانی در فصل ۱، با عنوان  کووید ۱۹ دیجیتال می‌پردازد. سپس سعی در شناخت تغییرات رفتاری مصرف کننده در اثر همه گیری در فصل 2، انسان دیجیتال دارد. تغییرات در فناوری‌های پشتیبان اقتصاد دیجیتال در فصل ۳، فناوری دیجیتال مطرح می‌شود.


برای دانلود نسخه کامل قطب نمای اقتصاد دیجیتال ۲۰۲۰ اینجا کلیک کنید


همه این اقدامات ما را به مرکز اصلی قطب نمای اقتصاد دیجیتال 2020، یعنی فصل چهار- بازارهای دیجیتال می‌رساند. در این قسمت جذاب‌ترین  بازارهای دیجیتال و توسعه فعلی و آینده آن‌ها توضیح داده خواهد شد. در فصل 1- کووید 19 دیجیتال، تاثیر کووید 19 را بر روی قیمت سهام، نرخ بیکاری، میزان تولید ناخالص داخلی و پیش بینی‌های ریکاوری را نشان می‌دهیم. سپس درباره تاثیر کووید 19 بر روی برخی بازارهای دیجیتال در زمینه رشد پیش بینی شده قبل از کووید و پس از آن بحث می‌کنیم و نگاه دقیق‌تری به برندگان، بازندگان و تبدیل‌شوندگان این بازارها داریم. در پایان فصل به این موضوع می‌پردازیم که اقتصاد دیجیتال چگونه در نبرد جهانی علیه کووید 19 تاثیرگذار است. فصل 2، انسان دیجیتال، بر روی شناخت تغییرات در رفتار مصرف کننده بخصوص رسانه‌ها و بازی‌های کامپیوتری تمرکز دارد. همچنین نشان می‌دهیم رفتار کاری نیز تغییر کرده و الگوهایی مانند دورکاری شکل گرفته و به بررسی پتانسیل بلندمدت و تاثیرشان بر روی اقتصاد خواهیم پرداخت.

در فصل 3- فناوری دیجیتال، عمیق‌تر درباره فناوری‌های پشتیبان اقتصاد دیجیتال صحبت می‌کنیم و به مرور اکوسیستم، اندازه و رشد بازار و همچنین عوامل اصلی آن می‌پردازیم. فناوری‌های مورد نظر از امنیت سایبری تا 5G و بلاکچین متغیرند. در فصل 4- بازارهای دیجیتال، متداول‌ترین  بازارهای دیجیتال را شناسایی کرده و اندازه، رشد، عوامل اصلی و رفتار مرتبط مصرف کننده را به تصویر می‌کشیم. برخلاف مطالب قبلی منتشر شده درباره  قطب نمای اقتصاد دیجیتال، فقط چشم انداز بازار دیجیتال خودمان را به تصویر نمی‌کشیم بلکه بازارهای دیجیتال را بنابر وضعیت تبلیغات و رسانه‌ها، تحولات، فناوری و چشم انداز بازار مصرف کننده بررسی خواهیم کرد تا دیدگاهی گسترده داشته باشیم.

برای رسیدن به این بینش‌ها، هم به داده‌های خارجی و هم انبوهی از داده‌های داخلی مربوط به خودمان نیاز داریم. تحلیل‌ها و بررسی بازار خارج از قطب نمای اقتصاد دیجیتال در عمق بیشتری در دسترس هستند. چشم انداز آماری بازار بیش از 700000 داده آماری درباره بیش از 2200 بازار، بیش از 700 گزارش شامل بیش از 150 کشور را ارائه می‌دهد. پرسشنامه آماری مصرف کننده جهانی شامل داده‌هایی از بیش از 700000 پرسشنامه در میان 55+ کشور و 50+ صنعت و همچنین 6500+ برند است.


برای دانلود نسخه کامل قطب نمای اقتصاد دیجیتال ۲۰۲۰  اینجا کلیک کنید


ECommerceDB.com داده‌های مربوط به سودآوری و بیش از 40 شاخص کلیدی عملکرد را از 20000+ فروشگاه در 50+ کشور جمع آوری می‌کند و 270+ گزارش می‌سازد. Statista Company DB برای 1.7 میلیون شرکت در قالب 80+ صنعت داده تولید می‌کند و همه را در 1000+ گزارش فشرده و بیش از 28 شاخص کلیدی عملکرد متفاوت را به تصویر می‌کشد. تمام محصولات و بینش عمیق ما را می‌توانید در statista.com پیدا کنید. برای قطب نمای اقتصاد دیجیتال 2020، مفتخریم که بیش از 250 اسلاید با داده‌های دقیق و جالب آماده کردیم. امیدواریم این اسلایدها برایتان آگاهی بخش باشند و از آن‌ها لذت ببرید.

فردریش شواندت مدیر عامل استتیستا

 

 

 

 

تاثیر همه‌گیری کووید۱۹ بر روی اقتصاد جهانی

قطب نمای اقتصاد دیجیتال ۲۰۲۰

 

در کمتر از سه ماه، یک ویروس محلی به یک بیماری همه گیر تبدیل شد و ۲۱۰ کشور را درگیر خود کرد

همه گیری جهانی کرونا

قیمت سهام در سه ماهه اول ۲۰۲۰ سقوط کرد اما فورا بازیابی شد و در سپتامبر ۲۰۲۰ دوباره رشد کرد.

تغییرات شاخض سهام حوزه اقتصاد دیجیتال

به طور کلی استارتاپ‌ها در بازارهای دیجیتال عملکرد بهتری نسبت به صنایع سنتی دارند.

سودآوری استارتاپ های اقصتاد دیجیتال در کرونا

رکود در سرتاسر جهان اتفاق افتاد و در این بین کلمبیا، اسپانیا، کانادا و آمریکا بیشترین ضربه را خوردند.

نرخ بیکاری در کرونا


برای دانلود نسخه کامل قطب نمای اقتصاد دیجیتال ۲۰۲۰  اینجا کلیک کنید